ПРО НАС

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» заснована у 1992 році як національний (базовий) перевізник нової незалежної держави. Засновниками МАУ були Асоціація цивільної авіації України й найбільша ірландська лізингова компанія GPA (згодом AerCap B.V.). Протягом 15 років роботи МАУ вдалося залучити нових стратегічних та фінансових інвесторів. У 1995-му державний пакет акцій був переданий Фонду держмайна України. У 1996-му склад акціонерів МАУ поповнили авіакомпанії Austrian Airlines та Swissair, а у 2000-му – Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Організаційна модель державно-приватної компанії дозволила МАУ використовувати сильні сторони всіх акціонерів: перейняти міжнародний досвід у сфері пасажирських перевезень та запровадити кращі напрацювання у сферах управління бізнесом, технічного обслуговування і сервісу. На початковому етапі основним завданням МАУ було налагодити пряме повітряне сполучення зі столицями та ключовими містами Західної Європи, з чим авіакомпанія успішно справлялася, реалізовуючи модель point-to-point і планомірно розширюючи мережу маршрутів.

Наприкінці 2009 року МАУ стала одним з ключових гравців у сфері повітряних перевезень України з часткою ринку у 20%. Подальший розвиток вимагав кардинальної зміни курсу, що збіглося зі зміною форми власності авіакомпанії у 2010 році. Ключовим фактором став вихід з капіталу МАУ іноземних інвесторів, що було пов’язано зі змінами стратегії їхньої присутності в Україні, а також з закінченням стандартного терміну присутності в капіталі об’єкту інвестицій ЄБРР.

В умовах різкої зміни кон’юнктури ринку та жорсткої цінової конкуренції з боку інших українських авіакомпаній приватизація МАУ забезпечила необхідну гнучкість бізнесу і дозволила розпочати перехід від операційної моделі базового до моделі мережевого перевізника.

Галузеутворююча компанія України МАУ використовує операційну модель мережевої низькотарифної авіакомпанії та спеціалізується на пасажирських і вантажних перевезеннях. МАУ з’єднує Україну з 38-ма країнами, розташованими в Європі, Азії, Америці, Африці та на Близькому Сході. Виконує 1100 міжнародних та внутрішніх рейсів щотижня і забезпечує стикування з маршрутами авіакомпаній-партнерів до більш аніж 3-х тисяч міст світу.

Базовим аеропортом є Міжнародний аеропорт «Бориспіль». До складу флоту МАУ входить 42 авіалайнери. МАУ має власну мережу хендлінгу. Це дозволяє контролювати якість сервісу, продавати сервісні послуги іншим авіакомпаніям та створювати додаткові робочі місця в Україні.

До 2021 року авіакомпанія планує збільшити і оновити флот, відкрити нові напрямки східного та південно-східного векторів маршрутної мережі, наростити частотність польотів на вже освоєних напрямках та активно розвивати регіональні хаби в містах України.